Dnes je 24.09.2018
Zřizovatelem základní školy a mateřské školy je obec Nová Ves nad Nisou

co do školky

Seznam věcí pro dítě ve školce:


 • oblečení do třídy (zástěrku nebo tepláčky)
 • bačkory s pevnou patou (ne pantofle)
 • náhradní oblečení a spodní prádlo (do pytlíčků v šatně)
 • pyžamo (pokud bude v MŠ celodenně)
 • hrneček do třídy na pitný režim
 • zubní kartáček (označený)
 • papírové kapesníčky (předejte učitelce)
 • obuv – dle ročního období  s přihlédnutím k počasí
 • pláštěnka (ne deštník)
 • cvičební úbor + cvičky

Oblečení na pobyt venku:

 • Podzim: sportovní oblečení, svetr nebo mikinu, punčocháče, pokrývku hlavy
 • Zima: sportovní oblečení – nejlépe kombinézu, rukavice (nepromokavé, případně dvoje), pokrývku hlavy, šálu, punčocháče, náhradní ponožky do třídy
 • Jaro: sportovní oblečení – nejlépe teplákové či šusťákové soupravy, ponožky, pokrývku hlavy
 • Léto: letní sportovní oblečení- triko, kraťasy, pokrývku hlavy, ochranný opalovací krém

Maminky nezapomeňte:

 • Oblečení i obuv by měla být označena jménem dítěte, neboť velmi často dochází k záměně oblečení navzájem mezi dětmi!! Zároveň je třeba si uvědomit, že děti vedeme k samostatnosti a velmi často pracujeme s tuší, nužkami, barvami apod… z těchto důvodů dávejte takové oblečení, které z větší části si děti zvládnou samostatně oblékat a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit. Pro přehlednost a lepší orientaci dětí i pedagogů ukládejte oblečení pro pobyt ve třídě a venku do přihrádek v šatně. Oblečení, které nechcete, aby dítě v MŠ používalo (z důvodu ušpinění) vložte do závěsného pytlíku v šatně spolu s náhradním spodním oblečením, neboť nehoda se může stát v každém věku.

Hračky a mazlíčci:

 • Ve školce máme dostatek hraček, proto není nutné nosit hračky z domu. Výjimkou může být plyšová hračka, polštářek či jiná věc, na kterou je dítě citově vázáno při usínání a při vzpomínce na rodiče. Hračky či mazlíčky pro sladší odpočinek dětí při příchodu do MŠ uložíme na vhodné místo, kde budou vyčkávat zájmu malého majitele nebo sledovat jeho hru během dne.

Prosím, nezapomeňte na HLÁŠENÍ ZMĚN:

 • veškeré změny – telefonů, zaměstnání, adresy – hlaste učitelkám, abychom se s Vámi mohli zkontaktovat zejména v případě nemoci dítěte.


Created by Michal Znamenáček & Sam
Content © ZŠ a MŠ Nová Ves nad Nisou. Proudly powered by WordPress.